Runda jesienna zakończona!

• autor: przemek_koziol, 2013-10-31 16:32

Podsumowanie rundy jesiennej

Po pierwszych trzynastu kolejkach Standart zajmuje 10. miejsce w tabeli i ma 3 pkt przewagi nad strefą spadkową. Po pierwszej rundzie sezonu 2013/2014 można stwierdzić, że drużynie ze Święcan zaangażowania i serca do gry na pewno nie brakuje. Z meczu na mecz pokazywali jak zależy im na zwycięstwie, niestety czasami "czegoś" zabrakło. Czego? Z pewnością skuteczności w ataku oraz koncentracji w obronie. Marnowane okazje podbramkowe i nie raz zupełnie niepotrzebne błędy w defensywie skutkowały utratą punktów, więc przed startem kolejnej rundy należy poprawić te elementy.

STATYSTYKI LIGOWE

Mecze: 90

Gole: 337

Średnia goli na mecz: 3,74

Najwięcej goli strzelonych: 42 - LKS Iskra Przysietnica

Najwięcej goli straconych: 39 - GLKS Karpaty Klimkówka

Najwięcej goli strzelonych u siebie: 25 - LKS Iskra Przysietnica

Najwięcej goli strzelonych na wyjeździe: 17 - LKS Iskra Przysietnica

Najwięcej goli straconych u siebie: 20 - KS Kotwica Korczyna

Najwięcej goli straconych na wyjeździe: 24 - GLKS Karpaty Klimkówka

Najwięcej zwycięstw: 9 - Partyzant MalBud1 Targowiska, LKS Iskra Przysietnica

Najwięcej remisów: 2 - Kotwica Korczyna

Najwięcej porażek: 9 - LKS Gewoinstal Izdebki, GKS Zamczysko Odrzykoń, GLKS Karpaty Klimkówka

Najlepsi strzelcy ligi:

10 goli - Sebastian Dziwak (Bieszczady Ustrzyki Dolne), Damian Pelczar (LKS Skołyszyn)

9 goli - Sebastian Figura (LKS Skołyszyn), Jarosław Zborowski (Kotwica Korczyna)

8 goli - Mariusz Kędra (Gimball Tarnawa), Jakub Szczepanek, Norbert Korab (obaj Iskra Przysietnica)

STANDART

Plusy

Waleczność, była jedną z największych zalet gry drużyny ze Święcan. W każdym meczu zawodnicy Standartu zostawiali na murawie serce. Starali się od początku do końca. Ich zaangażowanie było zdecydowanie bardzo dużym plusem, który z pewnością zaowocuje w przyszłości.

Podejście do meczów również można uznać za dobry aspekt tego sezonu. Z wyjątkiem kilku spotkań frekwencja była naprawdę dobra. Trener bez problemów mógł postawić na wyjściowy skład bardzo podobny do tego, który wybiegał na murawę tydzień wcześniej. Miało to bardzo dobry wpływ na drużynę, która na boisku rozumie się co raz lepiej.

Minusy

Skuteczność była największym problemem święcanian. Mecze, w których tracili punkty, nie raz przegrywali przez brak dokładności. Statystyki strzeleckie napastników są "ubogie" i drużynie brakuje prawdziwego lidera w ataku. Co prawda Damian Kosiński starał się nim być, ale "9" to nie jest  jego ulubiona pozycja.

Brak koncentracji w obronie jest również tym elementem gry, który należy skorygować. Defensorzy Standartu grali bardzo nierówno. Zdarzały się mecze "na 0", praktycznie bezbłędne, ale również i takie, w których ciężko było cokolwiek pozytywnego powiedzieć o grze w obronie.

STATYSTYKI STANDARTU

Zdobyte punkty: 15

Zwycięstwa: 5

Remisy: 0

Porażki: 8

Bramki zdobyte: 17

Bramki stracone: 24

Bilans bramkowy: -7

Najwyższe zwycięstwo: Standart - Kotwica 3:0

Najwyższa porażka: Przysietnica - Standart 4:1

Najwięcej goli strzelonych w jednym meczu: Standart - Korczyna 3:0

Najwięcej goli straconych w jednym meczu: Przysietnica - Standart 4:1; Bieszczady - Standart 4:2

Najlepszy strzelec: Dawid Piwowar - 5 gole

Najlepiej asystujący: Sebastian Ryba - 4 asysty

Gole + asysty: Sebastian Ryba (2+4)

Najdłuższy czas gry: Krystian Okarma - 1170 min

Najwięcej żółtych kartek: Dawid Piwowar - 3

Najwięcej tytułów zawodnika meczu: Dawid Piwowar, Albert Jurczak - 2

Piłkarz jesieni: Krystian Okarma (24% głosów w ankiecie)

Krystian Okarma jest zawodnikiem od którego rozpoczyna się ustalanie składu. Waleczny oraz nieustępliwy, grający w każdym spotkaniu - zawsze od początku do końca - pokazuje jak ważny jest to zawodnik dla Standartu. Wiele razy ratował przed utratą bramki, a ze swoją szybkością doskonale łatał dziury w obronie. Jego wkład w grę obronną jest bardzo ważny dla drużyny i w dużej mierze to dzięki niemu drużyna ze Święcan znajduje się nad strefą spadkową.